Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

INE HLODAVCE

 MORČATÁ:

  
 Su to večie hlodavce neš myčy či pieskomily.Nemaju chôst. môžu mať všetky sfarbenia (hneda čierna biela...) spravaju sa ako ine hlodavce,aš na to že ked niečo potrebuju hlasno pískaju-aj mne to robí môj Chrumko =D
 Môžu byt krátkosrsté ale i dlhosrste.
 
 
 
 

             ŠKREČKY:

 škrečok roborovského: najmenší žijuci hlodavec-(5,5cm)
su dost náchilne.
 
   škrečky: su menšie-môžu sa deliť na plemená-škrečok shirský, škrečok zlatý ,škrečok džungársky...
 podla toho su aj sfarbeni! su to male hlodavce- ako sa hovory čím su mešie tým su agresívnejšie-pozor, nie všetky ja som mala asi 6 škrečkou vo svojom živote. Môj 1. škrečok ma nikdy neuhryzol ale ostatny sa skoro nedaly skrotit.
živia sa tym čo kazdy hlodavec: zrno, ovocie,zelenina,trava,seno,dokonca im môže chutiť aj hmyz či sladke pečivo.Oblubuju teple mlieko . nezlaknite sa ka 2-3 dni váš hlodavec nič nepil- Pochadzaju s afriky .su zvyknute prežiť bez vody až 2 tyzdne!
 
 
 
  škrečok džungársky:
9cm. je velmi rozšíreny v obchodoch.ma bielu prípadne svetlosivu barbu s tmavím pasom na chrbte. Cez zimu mení farbu na svetlu alebo dokonca až bielu. Cez leto je tmavy. Ak mu podavame dosť šťavnatej zeleniny ,nieje potrebná voda.
 

  ZAJACE:

 
 
     
 
 
 bytové zajace su odlišné od domacich.Bytové su ovela menšie, maju menšie uši a su hunatejšie.
sfarbenie- všetky .su velmi čistotné a dokonca sa chovaju aj volne ! nemusia mať klietku,ak sa naučia "vypotrebovať" an jedno miesto.
 
TOPlist